ديدار با ريحانه
ساعت ۸:٥٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/٤/٢٥  کلمات کلیدی:

بالاخره لحظه ی اولين ديدار ريحانه با دوستدارانش فرا رسيد و تعدادی از دوستان مهربانش در بعدازظهری گرم از تابستان ۸۴ در پارک طالقانی صداقت قلب خويش را برای ريحانه هديه آوردند. فرشاد عزيز بانی ِ اين ديدار بود که با هماهنگی ِ او ديگر دوستداران ريحانه : غريق ، سميه ، سارا ، الهه ، جعفر ، احسان و امير حسين نيز به جمع مان پيوستند و دقايقی چند در کنار ريحانه و با ريحانه از زبان او عطوفت و مهر و صبرش به گوش جان شنيده شد .

از شروع معرفی ريحانه در وبلاگ ياد ايام تا اورکات و کلوب دات کام بيش از چند صد مهربان از دريای محبت و عشق از طريق نت و گاهاً مکاتبه ترنم های مهرشان را بطور جسته و گريخته هديه به ايام ريحانه کردند و می کنند ، عزيزان مهربانی که محبت مهرشان مختص به جا و مکانی خاص نبوده و فراتر از مرزهای ايران نيز صداقت قلب خويش را با ارسال پيامهای زيبا و اميد بخش به ريحانه هديه می دهند ، از خيل اين همه عزيز ، دوستانی بعنوان نماينده ی اين مهربانان افتخار دادند تا لحظاتی همراه با ريحانه ،‌شادی وصف ناپذيری را در قلب او احيا کنند. گرچه آنچه ريحانه را تا کنون اميدوار و شاد نگهداشته است توکل به خدا و ياد او بوده است اما حضور در کنار قلب های پاکی که مهر الهی را در خود بهمراه دارند اميد و شادی او را دوچندان می کند.

لحظاتی گرم ،  صميمی و شادی بخش برای ريحانه که بخاطر حضور در جمع دوستان مهربانش شکل گرفت . و اين حرکت و ملاقات منحصراً نه فقط برای شخص ريحانه بود بلکه برای زنده نگهداشتن نوعدوستی و روشن نگهداشتن شمع واژه های صداقت و عشق بود .

ريحانه سمبل و نمونه ای از کودکان بيماری است که نگاه ِ جامع و پاک در سيستم های مديريتی و مردمی را طلب می کند نه در چارچوب حمايتهای سياسی شعار گونه . حمايتی اينگونه مهربانانه که در بعد از ظهر بسيار گرم تابستان ، هشت قلب مهربان صادقانه و بی ريا دسته گلی زيبا برخاسته از قلب پاک خويش را به ريحانه هديه دادند تا شادی و اميد در ديدگان خسته و جسم رنجورش زنده گردد . نه آن حمايت مديريتی که پدرش در همان صبح روز ملاقات به دنبال فیلتر خون و اسکالپ خارجی اين داروخانه و آن داروخانه می رود تا به دنبال فيلتر خونی باشد که بيمارستان در روز تزريق خون به دليل سودآور نبودن ارائه تجهيزات پزشکی به بيماران خاص در اختيار بيمار قرار نمی دهد و اسکالپ هايی تا جايگزين اسکالپ کُند ِ ايرانی کند تا از شدت زخم های بدن کودک بيمارش بکاهد .

آن حمايتی را می طلبد که ريحانه در پايان آن ملاقات صميمی بعنوان اختتاميه ملاقات قرائت کرد .

به نام مهربانترين مهربان

سلام دوستان خوب و مهربانم

از اين که به ملاقات من آمديد خيلی خوشحالم و از شما تشکر می کنم

خدا را شکر می کنم که دوستان خوب و مهربانی مثل شما دارم

اميدوارم که در همه جای کشور ما ايران محبت و مهربانی زنده باشد

و هيج کودکی مورد بی مهری قرار نگيرد

در پايان همه ی شما را به خدای بزرگ می سپارم

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در پايان بعرض برسانم که به اين علت زمان اين ديدار در وبلاگ عنوان نشد تا مزاحمتی برای دوستان ايجاد نشود و همانطور که در بالا بعرض رسيد اين هماهنگی توسط فرشاد عزيز از طريق کلوب با ريحانه بعمل آمد که مجدداً از فرشاد عزيز و ديگر عزيزان تشکر می کنم.