فرشتهء مهربان !

کودکی که آماده تولد بود نزد خدا رفت و از او پرسيد : می گويند فردا شما مرا به زمين می فرستيد ، اما من به اين کوچکی و بدون هيچ کمکی چگونه می توانم برای زندگی به آنجا بروم ؟

خداوند پاسخ داد: از ميان بسياری فرشتگان ، من يکی را برای تو در نظر گرفته ام. او در انتظار توست و از تو نگهداری خواهد کرد. اما کودک هنوز مطمئن نبود که می خواهد برود يا نه.

ـ اينجا در بهشت من هيچ کاری جز خنديدن و آواز خواندن ندارم و اينها برای شادی من کافی است.

خداوند لبخندی زد : فرشتهء تو برايت آواز خواهد خواند  و هر روز به تو لبخند خواهد زد. تو عشق او را احساس خواهی کرد و شاد خواهی بود.

کودک ادامه داد : من چطور می توانم بفهمم مردم چه می گويند، وقتی زبان آنها را نمی دانم ؟

خداوند او را نوازش کرد و گفت : فرشتهء تو زيباترين و شيرين ترين واژه هايی را که ممکن است بشنوی در گوشت زمزمه خواهد کرد و با دقت و صبوری به تو ياد خواهد داد که چگونه صحبت کنی.

کودک با ناراحتی گفت : وقتی می خواهم با شما صحبت کنم ، چه کنم ؟ خداوند برای اين سوال هم پاسخی داشت : فرشته ات دستهايت را کنار هم می گذارد و به تو ياد می دهد که چگونه دعا کنی.

کودک سرش را برگرداند و پرسيد : شنيده ام که در زمين انسانهای بد هم زندگی می کنند ، چه کسی از من محافظت خواهد کرد ؟

ـ فرشته ات از تو محافظت خواهد کرد، حتی اگر به قيمت جانش تمام شود.

کودک با نگرانی ادامه داد : اما من هميشه به اين دليل که ديگر نمی توانم شما را ببينم ناراحت خواهم بود . خداوند لبخندی زد و گفت : فرشته ات هميشه در بارهء من با تو صحبت خواهد کرد و راه بازگشت نزد مرا به تو آموزش خواهد داد.

در آن هنگام بهشت آرام بود، اما صدايی از زمين شنيده می شد. کودک می دانست که به زودی بايد سفرش را آغاز کند ؛ به آرامی سوالی ديگر پرسيد : خدايا ! اگر بايد بروم ،‌لطفاً نام فرشته ام را به من بگوييد ! ... خداوند شانه او را نوازش کرد و گفت : نام فرشته ات آسان است ، به راحتی می توانی او را مادر صدا کنی !

( نويسنده : ناشناس ) 

 ds-m1c.jpg

ريحانه عزيز پس برای داشتن چنين فرشته مهربانی باز از خدای مهربان تشکر کن !

/ 101 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
bidel

سلام سعيد شکيبا...مادرم کجايی؟ يه بار ديگرم مرادر آغوش مهرت خواهی گرفت؟

bidel

هر روز برای کسانی که با شما بد رفتاری کرده اند یا آنها را دوست ندارید ؛ دعا کنید . نفرت ؛ کینه ؛ خشم و بدخواهی موانع بزرگی در راه دعا هستند ....

vahid_mesbah846

در اين سکوت ماتمزا که اسيران خفته در خاک را ميبوسد تنها رنگ چشم تو خرابم ميکند سلام دوستان چند وقتی نبودم به خاطر مشکلات و دقدقه های خاص خودم مهاجرتی به استوا داشتمآره بابا استوا درست خونديد. البته بازم به اون جهنم داغ بر ميگردم بگذريم . حرف دل.......

Nightwolf

سلام دوست عزيز....ياران صبح سپيدرو خوندی....ممنون...من حالا مي جويم...ميدانی چه را؟ ....حتما بيا تا ببينی

یه رهگذر

سلام دوست خوبم . حالتان چطوره . مطلب جالب نوشته بودید . موفق باشید

علي شايق

سلام // اومدم تشکر کنم از تشريف فرماييتون به وبلاگ خودتون و شهادت امام دهم رو به شما بزرگوار تسليت عرض كنم ... اميدوارم در ماه رجب كه معصوم مي‌فرمايد روزه گرفتن در اون با 70 هزار حج عمره مقبول برابر است همه بركاتي كه در طول زندگيتون نياز دارين از دست با بركت مولاي متقيان حضرت علي بگيرين// ياحق امام حسن مجتبي عليه السلام پشتيبانتون

راد.....(فروغ لایزال)

سلام .... سعيد مهربون و عزيزم ...آقا همه رو تشنه رها کردی به امان خدا ما آپ می خوايم يالاااااااااااااااااااااااااا...گريههههههههههههه ....می دوسمت و يا علی مدد

رضا

مطلب زيبائی بود.موفق باشيد. راستی اسم دخترمن هم ريحانه است .